"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

Išvarginti pandemijos Piniavos žmonės pilietiškumo neprarado

Tautiškos giemės giedojimas visame pasaulyje vienu metu jau tryliktąjį kartą sukvietė visus vienai bendrystei. Kaip ir kasmet liepos  6 – oji buvo minima ir Piniavoje prie paminklo skirto Baltijos keliui paminėti.

                      Susirinko didelis būrys Piniavos gyventojų, svečių paminėti Mindaugo karūnavimo dienos, sugiedoti tautinę giesmę. Labai džiugu, kad kasmet paminėti šios šventės ir sugiedoti himno susirenka vis daugiau bendruomenės jaunimo, kurie domisi mūsų tautos istorija ir auga pilietiškais žmonėmis.

                      Šventė prasidėjo Širvintų rajono Vikingų kaimo edukaciniu užsiėmimu visai šeimai „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“. Vedantieji gyvai ir vaizdingai pristatė XIII a istorinį laikotarpį, Lietuvos valstybės formavimosi pradmenis ir Karaliaus Mindaugo vaidmenį vienijant baltų žemes. Edukacinio užsiėmimo metu visi dalyvavusieji šventėje galėjo išbandyti ir pajausti to meto kario dvasią,  veiklą, jo stiprybę, išbandyti  skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą, turėjo galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti Viduramžio Lietuvos žaidimus.

                      Kartu sugiedoję Lietuvos himną rašėme linkėjimus Lietuvai ir leidome juos su trispalviais balionais tiesiai į dangų. „Myliu Tave, Lietuva, tu pati gražiausia. Ir toliau gyvuok“ –rašė šventės dalyvis, taip pat linkėjo taikos, meilės, vilties, kantrybės, geros sveikatos…

                      Įsiamžinę trispalvių balionų ir dūmų fone šventinį vakarą užbaigėme žiūrėdami kino filmą po atviru dangumi „Nova Lithuania“. Ačiū visiems, kurie kartu padėjo sukurti šventę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*