"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

PARKŪRO AIKŠTELĖ – JAU PINIAVOJE!!! NACIONALINĖ PARAMA PAGAL PROJEKTĄ „PARKŪRO IR RC MODELIUKŲ AIKŠTELIŲ ĮRENGIMAS PINIAVOJE“

unnamed

Turbūt ne vienas matėte naują aikštelę netoli upės. Ir turbūt ne vienam kilo klausimas: kokia gi jos paskirtis? Ogi tai PARKŪRO aikštelė.

PARKŪRAS – (pranc. parkour „distancija, kliūčių ruožas“) – sportinio tipo veikla – ekstremalus sportas – kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau. Viskas aplinkui traktuojama kaip kliūtys, kurias siekiama įveikti pasikliaujant vien savo galimybėmis.
Žmonės, užsiimantys parkūru, vadinami treiseriais (pranc. traceur).
PARKŪRAS – savo kūno judesių kontroliavimas ir jų pritaikymas įvairiuose savo gyvenimo situacijose. Pagrindiniai veiksniai, kuriuos naudoja treiseriai: jėga ir teisingas jos panaudojimas, mokėjimas greičiau kitų atsidurti reikiamoje miesto vietoje.
PARKŪRO šūkis – nėra ribų, yra tik kliūtys, kurias galima įveikti. Parkūras – gyvenimo filosofija ir judėjimo menas.
PARKŪRAS nemoko naudoti kokių nors priemonių, specialios įrangos, ginklų, bet skatina naudotis savo įgūdžiais „čia ir dabar“. Medžiai, stogai, sienos – įprastos treiserių kliūtys. Labai svarbu greitai reaguoti, mokėti įvertinti aplinką ir savo galimybes.

Taigi tiek pradedantys, tiek pažengusieji pirmyn į aikštelę!

Na, o kaip atliekami parkūro triukai, galite pamatyti žemiau esančiame video:

 IMG_0887 IMG_0893IMG_0896IMG_0899

20150626_16020120150722_18553720150617_191745 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*