"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

Piniavoje – naujų idėjų pliūpsnis!

Kaip ir kasmet, vis labiau artėjant pavasariui, į Piniavą su paukščiais sugrįžta dar viena graži akcija, kuri skatina ne tik visuomeniškumą, bet ir jaunų žmonių aktyvų laisvalaikį.  Kasmetinėje pavasarinėje talkoje dalyvavo visi neabejingi aplinkai, kurioje gyvena.  Tik šį sykį svarbiausia  buvo ne aplinką sutvarkyti, o naujas idėjas įgyvendinti.

Ankstyvą šeštadienio rytą vietos bendruomenės entuziastai,  su grėbliais ir kastuvais rankose bei šypsena lūpose, būriavosi prie Piniavos bendruomenės namų. Bendruomenės valdybos pirmininkas Z. Babilas dalyviams palinkėjo gero ūpo ir visi su džiaugsmu kibo į darbus. Jaunuoliai miške su girininko priežiūra sodino medelius, moteriškės tvarkė alpinariumus, kiti grėbstė nuo rudens užsilikusius lapus. Bene didžiausias dėmesys buvo skirtas, žiemos orų apgadintoms, Piniavą garsinančioms, šiaudinėms skulptūroms: arkliui ir ožiukams. Gyventojai mielai dailino bendruomenės valdybos narės D. Bulbenkovienės iniciatyva darytas skulptūras: senus šiaudus pakeitė naujais taip įpūsdami jiems pavasarinės gyvybės. Šiaudinių skulptūrų kūrimas Piniavoje jau tapo tradicija, todėl šiemet bendromis pastangomis buvo pastatyta dar viena, akį džiuginanti skulptūra: du jaunuoliai besisupantys ant sūpynių. Supimasis, tikima, padeda pasitikti pavasarį ir įsupti žemę. O ant senojo beždžionių tilto apsigyveno dvi smagios mažos beždžionėlės, kurios dažnai sulaukia praeivių šypsenų.

Dar viena graži iniciatyva Piniavoje – naujas, kiek neįprastas „namelis ant vištos kojelės“. Keista jo išvaizda ir dar nesuprantamesnė paskirtis skatinta įminti mįslę ir praverti namelio duris. O ten – šūsnis knygų, tikrų tikriausia biblioteka! Tai vieta skirta knygų mainams. Šios bibliotekėlės „Piniaviečiai piniaviečiams“ veiklą geriausiai apibūdina  šūkis: „Padėk tai, ką jau perskaitei, ir pasiimk tai, ko dar neskaitei“.  Paimtos knygos nebūtina grąžinti, tačiau visi kviečiami prisidėti ir palikti ką nors nuo savęs, bendruomenės labui. Taip norima skatinti bendruomenės švietimąsi ir skaitymą, domėjimąsi knygomis, bendravimą ir dalinimąsi, pasitikėjimą ir atvirumą. Tikimės, kad tokiu būdu, per užsimezgusį bendravimą, vietos bendruomenės nariai taps artimesni.

Labai džiugu, kad šitiek idėjų pavyko įgyvendinti per vieną dieną. Juk veikdami išvien, mes nuveiksime daugiau, nei veikdami atskirai!

IMG_1014 IMG_1018 IMG_1020 IMG_1023 IMG_1025 IMG_1028 IMG_1034 IMG_1039 IMG_1045 IMG_1046 c9a16740-7500-47bb-a4c8-bc3c6a7d1f54


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*