"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

TRADICINĖ JONINIŲ ŠVENTĖ PINIAVOJE

Kaitria liepsna Piniavos laukus ir pievas apšvietė Joninių laužas, kur tradicinėje šventėje šauniai laiką leido vietos gyventojai. Neseniai išrinkta Piniavos gyventojų bendruomenės valdyba nusprendė nepaisyti sunkmečio sąlygų ir be didelių išlaidų surengė piniaviečiams šaunią Joninių šventę. Piešimo akcija „Nupiešk Joną ir gauk saldainį“ prasidėjęs renginys, sukvietė į būrį gražų Piniavos jaunimą. Panevėžio vaikų muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro lydimi, dešimties metrų piešinį jaunieji piniaviečiai atnešė dalyvaudami spalvingoje eisenoje. Mažųjų mamos neslėpė, kad išvydusios šį reginį ne viena nubraukė džiaugsmo ašarą. Jaunimo iniciatyvai neabejingi liko ir kiti piniaviečiai, garsiais plojimais įvertinę ryškiaspalvį kūrinį, kuris dabar puošia Jaunimo vardu pavadintą tiltą. Susirinkusius kraštiečius sveikinęs bendruomenės pirmininkas Zigmantas Babilas džiaugėsi, kad šventės organizatoriai ir dalyviai nestokojo entuziazmo ir patys sau surengė smagią ir prasmingą šventę. Tradicinės šventės išvakarėse Piniavos moterys pynė Jonams ąžuolų vainikus, mergaitės rišo gražiausių lauko gėlių puokštes, o vyrai statė stalus ir krovė Joninių laužą. Įspūdingus vartus į šventę sumeistravo Virgilijus Kiaušas, kuris iš peties darbavosi kartu su žmona Jolita ir trimis atžalomis.

Valdybos nariai Gintaras Petrauskas ir Romas Bagonas sumanė ir šventėje vedė azarto nestokojusias sporto varžybas, o piniavietė Danutė Šablinskienė visiems linkėjo nesirgti ir paaiškino vaistinių žolelių naudą. Judėjimo negalią turintis piniavietis Donatas Čemerys už meilę muzikai ir pavydėtiną entuziazmą, rengiant Joninių iškilmes, gavo Seimo nario Antano Matulo dovaną. Renginį papuošė ir Piniavos moterų vokalinis ansamblis, šiemet Panevėžio rajono ansamblių ir solistų konkurse laimėjęs antrąją vietą. Skambia daina bei smagia nuotaika visus pakerėjo Panevėžio muzikinio teatro artistas Vaidas Dzežulskis bei merginų trio iš miesto. Savo apsilankymu piniaviečius pagerbė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai Violeta Grigienė ir Jonas Katinas, kuriam, kartu su kitais Piniavos Jonais, buvo įteiktas ąžuolų vainikas. Susirinkę kaimynai pasidžiaugė gražiai tvarkomomis Piniavos sodybomis, kurių šeimininkai pagerbti ir apdovanoti Joninių šventės metu. Nuo gegužės mėnesio gražiausią sodybą Piniavoje rinko bendruomenės valdybos komisija, kuri konkurso nugalėtojais paskelbė Pilėnų g. 17 name gyvenančius Danguolę ir Zenoną Vaitelius, o už gražiausią daugiabučio namo aplinką apdovanojo Laimą Petraitienę.

Dovanas gražiausių sodybų šeimininkams ir varžybų nugalėtojams įsteigė Piniavoje gyvenantys rėmėjai. Dėkodami saulei už šviesą ir šilumą šventės dalyviai paleido į Lėvenį žolynų vainikus, o žybsinčioms liepsnelėms pagauti upės srovę padėjo du kapitonais apsirėdę berniukai. Organizatoriai džiaugėsi, kad Joninių šventės dalyviai skirstėsi kupini gerų įspūdžių ir nuoširdaus bendrystės jausmo. Joninių tradicijų tęstinumą bei žmonių norą bendrauti liudijo ir iki paryčių skambėjusios lietuvių liaudies dainos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*