"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

Apie mus

Gyvenvietė Piniava yra viso Panevėžio rajono  ir netgi Panevėžio miesto gyventojų traukos centras. Čia akį traukia gėlynai, alpinariumai ir nepriekaištingai sutvarkyti žalieji plotai. Gyvenvietę kasmet vis labiau puošia bendruomenės narių gamintos skulptūros iš šiaudų, o šiaudinis arklys jau yra tapęs Piniavos simboliu.  Pasigrožėti išpuoselėta aplinka bei pasisemti patirties į Piniavą atvyksta bendruomenės iš atokiausių Lietuvos kampelių. Jaunimas, ir ne tik, čia gali naudotis įrengtomis tinklinio, krepšinio, teniso ir parkūro aikštelėmis. O visi norintieji laukiami jaukiuose Piniavoje organizuojamuose renginiuose, kurie jau sulaukė ne tik piniaviečių, bet ir miesto svečių dėmesio. Ir visa tai, dėl iniciatyvios, kūrybingos, darnios Piniavos bendruomenės narių veiklos. Tad trumpai apie mus 😉

Piniavos bendruomenė  – įregistruota 2003 metais. Bendruomenę vienija apie du šimtus narių. Veiklą organizuoja valdyba, sudaryta iš penkiolikos narių. Bendruomenės pirmininkas – Z. Babilas: veiklus, pozityvus, bendruomenei visapusiškai atsidavęs ir Piniavą itin mylintis asmuo.
Siekiant pagerinti gyventojų laisvalaikio praleidimą, jaunimo užimtumą, bendruomenė gavo paramą ir įvykdė projektą ,,Laisvalaikis ir sportas Piniavoje‘‘. 2011- aisiais metais įvykdytas projektas ,,Poilsio ir sporto zonos įrengimas‘‘. Taip Piniavoje atsirado krepšinio aikštelė, buvo pastatytas lauko tualetas ir dalinai sutvarkyta aplinka. Bendruomenės lėšomis bei savanorių pastangų dėka įrengta tinklinio aikštelė. Dar viena graži įgyvendinta iniciatyva Piniavoje –  kiek neįprastas „namelis ant vištos kojelės“. Keista jo išvaizda ir dar nesuprantamesnė paskirtis skatinta įminti mįslę ir praverti namelio duris. O ten – šūsnis knygų, tikrų tikriausia biblioteka! Tai vieta skirta knygų mainams. Šios bibliotekėlės „Piniaviečiai piniaviečiams“ veiklą geriausiai apibūdina  šūkis: „Padėk tai, ką jau perskaitei, ir pasiimk tai, ko dar neskaitei“. Visi kviečiami prisidėti ir palikti ką nors nuo savęs, bendruomenės labui. Taip norima skatinti bendruomenės švietimąsi ir skaitymą, domėjimąsi knygomis, bendravimą ir dalinimąsi, pasitikėjimą ir atvirumą.

Na ir kokia gi Piniava be savojo moterų ansamblio „Svaja“, kuris yra pelnęs ne vieną apdovanojimą įvairiuose konkursuose, dalyvauja įvairiuose renginiuose ir per dainą skleidžia žinią apie  Piniavos gyvenvietę įvairiuose Lietuvos kampeliuose.Žinoma būtina paminėti Piniavoje organizuojamus renginius, kurių jau ne taip ir mažai. Kasmet Piniavoje organizuojama pati gražiausia vidurvasario šventė – Baltų Kupolinėmis arba Rasa, o krikščionių – Joninėmis vadinama. Joninės Piniavoje garsėja skoningai išpuošta aplinka, kolektyvų gausa, puoselėjamomis tradicijomis, pyragų aukcionu bei įvairiomis atrakcijomis. Kasmet ši šventė pritraukia vis daugiau smalsuolių. Bendruomenė taip pat mini visas svarbias Lietuvos istorijos datas:  vasario 16-osios, kovo 11-osios šventes.  Įsimintinai ir iškilmingai paminėtos Baltijos kelio 20-osios, 25-ios metinės. Kiekvieną liepos 6-ąją Piniavos bendruomenės nariai renkasi prie paminklinio akmens giedoti tautinės giesmės, paminėti Mindaugo karūnavimo dieną. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad visi susirinkę galime prisiminti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas. Jau nebe pirmi metai Piniavoje organizuojamos žirgų konkūrų varžybos, kurios tapo tradicine vietos bendruomenės šeimų švente. Konkūrų aikštėje vyksta kova dėl trijų taurių komplektų, kurių pagrindinė Piniavos taurei laimėti. Žirgai varžosi ne tik konkūrų aikštėje, bet ir už jos ribų, viso renginio metu vyksta balsavimas už gražiausią žirgą. Kaskart šis renginys pritraukia ne tik daugybę dalyvių, bet ir smalsuolių neabejingų žirgų sportui. Ypatingas Piniavoje ir kalėdinis laikotarpis. Kiekvienais metais bendruomenė puošia Kalėdinę eglutę, organizuoja šventinį jos įžiebimą, suburia piniaviečius į advento vakarojimus.

Nepamirškime ir jaunimo! Jaunimas yra mūsų visų ateitis, todėl stengiamės juos visapusiškai įtraukti į bendruomenės veiklą. Gyvenvietėje kasmet organizuojama akcija „Darom“, kurios metu Piniavos jaunuoliai sodina medelius, tvarko mišką bei gėlynus. Gabus jaunimas kviečiamas dainuoti, šokti ar kitaip pristatyti savo talentą įvairiose šventėse. Vykdomi edukaciniai RC modeliukų užsiėmimai, kurie sudomino ne tik jaunuolius, bet ir vyresnio amžiaus žmones. Įrengta RC modeliukų trasa, kurioje kiekvienas gali išbandyti jų greitį, valdymo ypatumus bei susipažinti su technine dalimi. Taip pat organizuojami šaškių turnyrai. Na, o dabar jau galima lankyti nemokamas Pilates‘o treniruotes bendruomenės namuose. Stengiamės, kad rajono jaunimas turėtų galimybę turiningai praleisti laiką, būtų užimti, jaustųsi laimingi ir didžiuotųsi, jog gyvena priemiestyje.

Taigi mes, nenuilstanti bendruomenės pirmininko Z. Babilo suburta šauni iniciatyvinė grupė,  trykštame noru gražinti, garsinti Piniavą, ugdyti kultūringus, veiklius, grožį vertinančius piliečius. Tad dirbome, dirbame ir dirbsime dėl gražesnės mūsų visų ateities!!!

 

IMG_7907 IMG_7908 IMG_7909 IMG_8907 IMG_8909 IMG_8911 IMG_8919 IMG_8921img_20160425_141441-1img_0952

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*