"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

BALTIJOS KELIAS PINIAVOJE PRIMINĖ VILTIES KELIĄ

Prisimindami prieš dvi dešimtis metų Sąjūdžio surengtą unikalią vienybės akciją, piniaviečiai ir jų svečiai rinkosi į šios datos minėjimo iškilmes. Kaip ir anuomet Baltijos kelyje, taip ir dabar, rugpjūčio 23 d. jie stojo petys į petį, susikibo rankomis ir aiškiai liudijo širdyse rusenančią meilę Tėvynei.

Baltijos kelio 20-ečiui skirti renginiai Piniavoje vyko visą savaitę. Bendruomenės pirmininko Zigmanto Babilo paskatintos Piniavos moterys šalikelėje nupynė įspūdingus floristinius kilimus. Iš ryškiaspalvių žiedų, rugio varpų ir kitokių gamtinių medžiagų piniaviečiai išdėliojo Lietuvos valstybės tūkstantmečio ir Baltijos kelio simbolius, kuriais išradingai papuošė Baltijos kelio ties Piniava atkarpą. Bendruomenės entuziastai džiaugiasi, kad pinant kilimus aktyviai įsitraukė gausus būrys piniaviečių. Vieni – meistravo kilimų pagrindus, kiti – rinko medžiagas, treti – kantriai dėjo žiedą prie žiedo, kol bendras kūrinys virto išradingai įgyvendintu šventės akcentu.

Džiaugėsi piniaviečiai ir tąsyk kelyje vykusiomis kitų iniciatyvomis. Šiltai pasitikdami įvairių akcijų dalyvius čionykščiai kaskart rinkosi sutartu laiku ir palydėdavo Baltijos keliu bėgusius, važiavusius ar dangumi skridusius žmones. Šventinę dieną suorganizavę šaunų koncertą Piniavos bendruomenės nariai pakvietė visus prisiminti Baltijos kelio svarbą. Gausiai į renginį susirinkę piniaviečiai, panevėžiečiai ir kitų apylinkių žmonės išklausė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narės Violetos Grigienės istorinį pranešimą, kitų sveikintojų žodžius. Baltijos kelio 20-ečio proga į susirinkusius kreipėsi Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Katinas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. Po iškilmingo posėdžio Seime piniaviečius aplankė ir Seimo narys Antanas Matulas, kuris stojo į gyvą grandinę rankomis susikibusių žmonių, o vėliau Piniavoje įžiebė Baltijos kelio laužą. Ugnį šiam laužui nuo Baltijos vienybės deglo perdavė Panevėžio rajono jaunimo organizacijų atstovės, kurias į renginį atlydėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus. Šventino koncerto metu pasirodė Piniavos dainininkai ir poetai, programą papuošė Muzikinio teatro artistas Vaidas Dzežulskis. Po dainuojamosios poezijos koncerto Baltijos kelio dalyvius Piniavoje linksmino Naujamiesčio kapelos muzikantai. Nemenką įspūdį susirinkusiems paliko ir jaunųjų piniaviečių sukurtas filmukas, kuriame prisiminimais apie Baltijos kelią dalinasi šios gyvenvietės žmonės. Renginio organizatoriai dėkojo susirinkusiems, išreikšdami viltį, kad prisiminimai apie Baltijos kelią išliks ir ateities kartoms.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*