"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

PINIAVOJE ĮŽIEBTA EGLĖ ĮŽIEBĖ IR ŽMONIŲ BENDRUMO JAUSMĄ

Gražiausių metų švenčių laukimu gyvenanti Piniavos bendruomenė surengė jaukią adventinę popietę. Šventadienį susirinkę piniaviečiai ne tik džiaugėsi maloniu bendravimu, bet ir mokėsi, kaip šventiškai pasipuošti savo namus, palanges ir kiemus. Gyventojų bendruomenės valdybos surengtoje kalėdinių kompozicijų parodoje visi galėjo pasisemti gerų idėjų ir išmokti pasidaryti puošnių dekoracijų iš gamtinės žaliavos. Mažieji piniaviečiai netrukę apgulė darbui paruoštus stalus ir noriai kūrė žaisliukus Piniavoje pastatytai Kalėdų eglutei. Iš medžio, šiaudų, samanų ir kitokių, gamtos dovanojamų medžiagų pagaminti žaisliukai stebina savo originalumu ir kūrybine vaikų išmone. Išbandyti savo gebėjimus šioje srityje panoro ir vyresnieji. Savo sukurtu advento vainiku džiaugėsi Piniavos vaikų darželio – mokyklos finansininkė Virginija Šiaučiūnienė, įspūdingas snaiges kūrė ilgametė Piniavos gyventoja Stefanija Gintautienė, išmonės ir entuziazmo nestokojo ir kiti renginio dalyviai. Naudingų patarimų grožiui neabejingiems piniaviečiams negailėjo floristikos specialistė Edita Petrauskienė, kurios sukurtos kompozicijos ir papuošalai sulaukė ypatingo piniaviečių susidomėjimo.

Atėjus vakarui, Piniavos gyventojai rinkosi prie Kalėdų eglės, kur vienas kito buvimu džiaugėsi smagioje bendruomenės šventėje. Kalėdinę eglę įžiebęs bendruomenės pirmininkas Zigmantas Babilas visiems linkėjo gražių artėjančių švenčių ir prasmingų darbų 2010-aisias metais. Sveikinimo žodžius susirinkusiems piniaviečiams tarė ir šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas Petras Baniulis, ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Katinas. Šventiškai nusiteikę piniaviečiai sulaukė ir pro šalį skubėjusio Kalėdų senelio. Šalikelėje išvydęs puošnią eglę, jis dosniai apdalijo vaikus gardžiais saldumynais, suaugusiems dovanodamas viltingą švenčių laukimo nuotaiką. Šventišką nusiteikimą kūrė ir muzikinės dalies rengėjas Donatas Čemerys, savo eilėmis šventę papuošė vietos poetė

Elena Kukienė, pagrindiniai organizatoriai – Piniavos bendruomenės valdyba.
Smagioje šventėje susitikę žmonės svarstė, kad šiandieniniame laiko ritme dažnai nebepastebima, kokią šviesią ramybę mums dovanoja gamta. Sniego baltume ne visada pajuntame artėjančio stebuklo laukimą, pasidžiaugiame vienas kito buvimu. „O juk tokia ir yra tikroji advento paskirtis, sukvietusi visus prie puodelio šiltos arbatos – pajusti tikrą bendrystės jausmą, o juk tokia ir yra tikroji bendruomenės paskirtis“, – kalbėjosi piniaviečiai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*