"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

Ekskursija į Žemaitiją

                      Spalio 7 dieną Piniavos bendruomenė vyko į ekskursiją po Žemaitiją. Nors pastaruoju metu orai nelepino ir sinoptikų prognozės nieko gero nežadėjo norinčiųjų keliauti ir pamatyti nuostabias vietas tikrai netrūko. Susirinko pilnas autobusas linksmai nusiteikusių piliaviečių. Jų neišgąsdino nei visą naktį, nei ankstų rytą lyjantis lietus.

                      Kelionė prasidėjo dar neišaušus. Nuvažiavome apie 400 km, nuėjome apie 10 km, o nuovargio kaip nebūta! Ir kaip gi kitaip, juk pamatėme tiek daug nuostabių vietų…

                      Pirmoji aplankyta vieta buvo Šaltojo karo muziejus Plateliuose. Ten teko kai kam prisiminti, o kai kam išgirsti ir ne apie itin linksmus įvykius.

                      Antrasis sustojimas buvo Plungės dvaro rūmai. Prie jų mus pasitiko labai nuostabi moteris, ji mums aprodė įžymiausias parko vietas, papasakojo jų atsiradimo istoriją. Buvo įdomu klausytis pasakojimų žemaitiška tarme. Moteris juokavo, kad mes geri žmonės atvažiavome ir atvežėme saulę, nes prieš tai ilgą laiką Plungėje ištisai lijo.

                      Plungės dvaro parke matėme vieną seniausių ir dižiausių Lietuvoje Perkūno ąžuolą, kuriam jau 600 metų, legendomis apipintą Verkiančiąją liepą, kuri jau tuščiavidurė, bet vis tiek žaliuoja. Vyrams mūsų gidė parodė Penkiakamienį  uosį, apie kurį legenda byloja, kad jei vyriškis apibėgs aplink medį 5 kartus, jų žmonos susilauks iš kart 5 vaikų. Parkas yra didžiausias visoje Lietuvoje, užima  beveik 60 ha plotą, įkurtas žemaitiško švento miško – alko- vietoje. Parką juosia septyni kaskadiniai tvenkiniai,  kurios jungia akmeniniai tilteliai šliuzai. Išskirtinį kraštovaizdį parkui suteikia Babrungo upė. Parke kasmet peri paukščiai įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Nuo 1986 m parkas – respublikinės reikšmės saugomas gamtos paminklas.

                      Taip pat turėjome galimybę ne tik pamatyti patį seniausią išlikusį dvaro statinį ir seniausią mūrinį pastatą Plungėje, bet ir užeitį į jo vidų. Pilaitė yra miniatiūrinė Palazzo Vecchio rūmų, esančių Florencijoje, kopija. Nuo 2012 m.  pilaitėje įsikūrusi Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri mus visus pakerėjo savo savitumu, išskirtinumu, sutvarkyta aplinka, puikiai pritaikyta lankytojams (ir mažiems, ir dideliems).

                      Iš Plungės nuvykome į Telšius. Aplankėme ant aukščiausios Insulos kalvos stovinčią rokoko stiliaus Katedrą, joje esančią kriptą, grožėjomės įspūdingais altoriais. Vėliau  turėjome galimybę pasivaikščioti po puikiai sutvarkytą Telšių senamiestį. Akį traukė nuo pakrantės atsiveriantys nuostabūs vaizdai, unikalus amfiteatras, kuriame vasarą vyksta įvairūs renginiai.

                      Senamiesčio kavinėje ragavome Žemaitijos tautinio paveldo patiekalų. Pirmasis patiekalas buvo bulvių košė su miltais ir spirgučiais, antrasis – šiupinys iš perlinių kruopų, pupelių, bulvių ir kiaulės uodegų. Toliau dar mūsų laukė žemaitiškas kastinis su virtomis bulvėmis ir kanapių sėkomis, silkė su svogūnais, cibulinė. Desertui – mėtų arbata, karštas obuolių pyragas, naminė gira. Prisivaišinome („priiediem“) kaip tikri žemaičiai. Ir senų senovėje žemaičiai mėgo  sočiai privalgyti.

                      Po gausaus stalo vykome  į Auksinio elnio dvaro sodybą Telšių rajone. Ten grožėjomės gamta, unikaliomis skulptūromis, sukurtomis iš motociklų detalių, medžioklės trofėjais, senovinių motociklų muziejumi. Seniausias motociklas net 1946 metų. Ten pat turėjome galimybę paglostyti alpakas, mažiausias  ekskursijos dalyvis pamaitino  iš rankos jas obuoliu, matėme danielius.

                      Visos kelionės metu įspūdžių tikrai netrūko, neišgąsdino ir smarkiai prapliupęs lietus. Dar sustojome prie Šatrijos kalno. Nuo jo pamatėme nuostabų peizažą.

                      Taigi, ekskursija buvo puiki ir ypatinga. Visos kelionės metu autobuse netilo dainos ir skambi muzika. Diena prabėgo taip greitai, o nuovargio kaip nebūta.

                      Dėkojame ekskursijos organizatoriams, autobuso vairuotojui, mus visą kelionę linksminusiam šauniam muzikantui ir visiems važiavusiems už šauniai ir prasmingai praleistą dieną.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*