"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

Panevėžio rajono jaunuoliai Lenkijoje: projektas „Žaiskime Lietuvos-Lenkijos bendruomenę“.

 

Panevėžio rajono vietos veiklos grupė gavusi finansavimą tarptautinio jaunimo mainų projekto įgyvendinimui, pakvietė 10 entuziastingų, gerai mokančių anglų kalbą jaunuolių iš Panevėžio rajono, dalyvauti tarptautiniame Lietuvos-Lenkijos mainų projekte “Žaiskime Lietuvos-Lenkijos bendruomenę”. Projektas buvo vykdomas kartu su Lenkijos partneriais: organizacija „Akvedukas“ (daugiau inf. apie juos http://www.akwedukt.org.pl). Projekto tikslas – kurti tarptautinę jaunimo bendruomenę, spręsti kasdienes jaunimo problemas, dalintis patirtimi įgyvendinant bendruomeninius projektus ir jaunimo iniciatyvas.

Panevėžio rajono jaunuoliams  reikėjo parengti bendrą pristatymą apie Lietuvą Lenkijos jaunimui, suorganizuoti „Lietuvos kultūrinį vakarą“, aktyviai dalyvauti bendruose užsiėmimuose, dalintis savo patirtimis ir idėjomis. Labai džiugu, kad Piniavos jaunimas taip pat prisijungė prie šios komandos bei grįžę iš projekto, savo įspūdžiais ir patirtimi nusprendė pasidalinti su visa bendruomene. Savo potyriais apie išvyką su mumis dalinasi viena iš projekto dalyvių Gabija Bagdanskytė:

Į Lenkiją, Kwidzyn miestą išvykau atstovauti savo gimtam kraštui ir gyventojų bendruomenei “Upytės žemė”. Dar prieš išvažiuojant lietuvių grupė turėjo kelis susitikimus, kurie truko po kelias valandas. Jų metu susipažinome, aptarėme grupės darbus, nusprendėme, kaip pristatysime savo šalį.

Birželio 22 išvykome į Lenkiją, kurioje praleidome visą savaitę. Gyvenome Kwiddzyn mieste, Milosna pensionate, ramioje, medžių apsuptoje vietoje netoli didelio žirgyno. Kiekvieną dieną turėjome atlikti mums skirtas užduotis, dalinomės patirtimi įgyvendinant bendruomeninius projektus ir jaunimo iniciatyvas, dienos buvo pilnos užsiėmimų, kuriuose lietuvių grupė aktyviai dalyvavo. Per Lenkijoje praleistas septynias dienas daug nuveikėme: kūrėme Lietuvos-Lenkijos bendruomenę, dalyvavome kultūriniuose vakaruose, kurių metu pristatėme savo šalį, jos papročius, šokius, maistą. Buvo organizuojamos ekskursijos po Kwidzyno miestą, taip pat lankėmės pajūryje ir Gdansko senamiestyje, Šv. Marijos bazilikoje, kėlėmės apžvalgos ratu ir pamatėme nuostabią miesto panoramą. Šeštadienį Kwidzyno pagrindinėje aikštėje bendravome su miesto žmonėmis. Projekto metu išmokome lenkiškų žodžių, pagerinome savo anglų kalbos žinias, susipažinome su naujais žmonėmis, įgijome labai vertingos bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo patirties. Savaitė prabėgo labai greitai, buvo gaila išsiskirti su naujais draugais, o vieta, į kurią tik neseniai  atvykome, tapo gerai pažįstama ir sava.

 Lietuvių grupė gerai sutarė ir įvykdė išsikeltus tikslus: susipažino su šiaurės Lenkijos kultūra, jaunimo kasdienybe, pristatė savąją, visi susibičiuliavo. Kelionę, pilną gerų įspūdžių, naujų draugų, pažadų susitikti, baigėme dainomis. Nuotraukos bei laiškai ilgai primins puikiai praleistą laiką Lenkijoje.

Processed with VSCOcam with kk1 preset
Processed with VSCOcam with kk1 preset

20150624_193028 20150625_101053 20150625_112821 20150627_114232 DSC_0963 IMG_4075 IMG_4479 IMG_4884 logoLT-PL_centr


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*