"Veikdami išvien pasieksime daugiau nei veikdami atskirai!"

BENDRUOMENĖ „2013-SVEIKATINGUMO METUS“ PAMINĖJO IŠVYKA

      Spalio 12d.  Piniavos bendruomenė suorganizavo skatinamąją bendruomenės ekskursiją į Rumšiškių Liaudies buities muziejų, Pažaislio vienuolyną. Projektas, finansuotas rajono savivaldybės, dalyvių gausumu pranoko lūkesčius(apie 40 žmonių). Puikus oras, graži gamta – muziejus po atviru dangumi, šilti prisiminimai apie mūsų senolių gyvenimą, susipažinimas su papročiais, nuostabus vienuolyno bažnyčios grožis maloniai nuteikė visus ekskursijos dalyvius. Dar labiau pažinome vienas kitą, patyrėme tikro bendruomeniškumo jausmą, suvokėme, kad tik kartu susitelkę galime nuveikti kur kas daugiau ir gyventi įdomiau.

      Lietuvos liaudies buities muziejus – tai vienas didžiausių (195 ha) ir daugiausiai eksponatų (140 pastatų ir daugiau nei 88 827 kilnojamų eksponatų) turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi. Muziejus atspindi XVIII a. pab. – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas.
Važiuodami iš Liaudies muzijaus, bendruomenės nariai surengė mažą bendryste spinduliuojantį pikniką ant Kauno marių kranto.
Vėliau bendruomenės nariai, jau geriau pažinę vienas kitą patraukė link nuostabaus grožio Lietuvos Baroko perlo – Pažaislio vienuolyno antsamblio. Šis vienuolynas tai Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu, esanti Pažaislyje, Kauno marių pusiasalyje.
Nors vakarop visi jau buvo ganėtinai išvargę, nepagailėjo jėgų aplankyti Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą, kuriame ne tik susipažinome su Krekevanos regiono gamta ir apilinkėmis, tačiau dar ir turėjome progą aplankyti vieno iš ekskursijos dalyvių, Panevėžio r. Garbės Piliečio, Klemento Sakalausko ekspouojamąją verpimo ratelių parodą.
Pradėjus kelionę namo, autobuse netilo linksmai nusiteikusi bendruomenė: visi džiaugėsi šia nuostabia išvyka ir dalinosi įspūdžiais.

 

Teksto autorė Monika Žilinskaitė


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*